رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: درآمدهای مالیاتی، منبعی پایدار برای اداره کشور است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: درآمدهای مالیاتی، منبعی پایدار برای اداره کشور است

عنوان خبر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
درآمدهای مالیاتی، منبعی پایدار برای اداره کشور است
تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
منبع خبر: intamedia.ir

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: درآمدهای مالیاتی، منبعی پایدار برای اداره کشور است و باید با شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی، بستر مناسب برای تحقق کامل درآمدهای مالیاتی فراهم شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از اداره کل امور مالیاتی کرمان به همراه رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان، به شرایط خاص سیاسی و اقتصادی کنونی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: فرصت خوبی است که در خصوص جایگاه مالیات برای رسیدن به اهداف اقتصادی و وظایفی که امور مالیاتی ملزم به انجام آنها است، بازنگری کنیم.
پور ابراهیمی، اجرای قانون در کنار رعایت بیش از پیش عدالت مالیاتی را مهم برشمرد و افزود: نگرش‌های تخصصی، اصلاح زیرساخت‌ها و ارائه رویکردهای جدید برای رسیدن به مالیات حقه دولت، باعث شده‌اند، در بحث‌های بودجه‌ای، حساب ویژه‌ای روی درآمدهای مالیاتی باز شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما می‌توانیم با اصلاح زیرساخت‌های مالیاتی از فرار مالیاتی جلوگیری کرده و شرایطی را به وجود آوریم که دولت بتواند با اتکا به درآمدهای مالیاتی کشور را اداره کند، چراکه تحریم‌های نفتی باعث شده است که مالیات به‌عنوان درآمد اصلی در ساختار بودجه کشور، مدنظر قرار گیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی، گفت: اصلاح زیرساخت‌های مالیاتی و استقرار نظام جامع اطلاعات مالیاتی، سهم درآمدهای مالیاتی را در اقتصاد کشور بالا می‌برد و با استقرار این طرح، شاهد به حداقل رسیدن فرار مالیاتی خواهیم بود.
پور ابراهیمی با بیان این‌که رصد و بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی، بی‌تردید لازمه یک اقتصاد شفاف و مقابله با فرار مالیاتی است، افزود: در سال گذشته با بررسی تراکنش‌های مشکوک بانکی، ۱۰ هزار میلیارد تومان به درآمدهای مالیاتی کشور افزوده شد.
محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی کرمان نیز در حاشیه این بازدید گفت: در سال گذشته ۵۷۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی و آموزش اتحادیه‌های صنفی و اتاق بازرگانی ۶۲ درصد مشاغل استان از مزایای تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کردند که با اجرای این دستورالعمل، منابع انسانی و انرژی کمتری صرف گردید و از طرف دیگر توانستیم از منابع انسانی و ظرفیت‌های موجود در بخش‌های موثر استفاده کنیم تا حداکثر کارآمدی را داشته باشیم.
در پایان از سوی حسین امیری و محمدرضا پور ابراهیمی، نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی استان، تقدیر به عمل آمد.

درج نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مشاوره مالیاتی
20% تخفیف ویژه محصولات آموزشی مالیات
برای دریافت این تخفیف، نام و ایمیل خود را وارد نمایید: